Kim jesteśmy

Od momentu powstania naszej firmy w roku 2009 w Szczecinie jesteśmy aktywni na rynku kupna i sprzedaży statków morskich i śródlądowych oraz ich wyposażenia.  Pracownicy naszej firmy posiadają ponad 20 letnie doświadczenie na rynku usług morskich wykorzystując przy tym również wiedzę nabytą na stanowiskach oficerskich. Główna siedziba firmy znajduje się w Szczecinie. Poza tym posiadamy również nasze przedstawicielstwa w Sopocie i Kołobrzegu. Poza Polską współpracujemy z naszymi ko-brokerami w głównych portach Unii Europejskiej, Dalekiego Wschodu, Azji oraz Afryki.

Obecnie współpracujemy z wieloma Armatorami statków oraz innymi Klientami, którzy potrzebują naszej pomocy w zakresie kupna i sprzedaży statków. Oferujemy pełen serwis dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych Klientów takich jak: sprzedaż statków, poszukiwanie odpowiednich statków w celu ich kupna lub modyfikacji, przeprowadzenie akcji marketingowych mających na celu sprzedaż statków, organizowanie inspekcji przed podpisaniem umowy sprzedaży, negocjacje cenowe, sporządzanie odpowiedniej dokumentacji, serwis po sprzedaży etc.

Jesteśmy pierwszą w Polsce prywatną firmą „shipbrokerską”, która pośredniczy w sprzedaży statków należących do państwowych instytucji jak również dla banków, firm leasingowych i innych instytucji finansowych. Zaufaniem do naszej firmy obdarzyli nas także Właściciele statków dla których sporządzamy wyceny jednostek pływających.

W imieniu naszych Zleceniodawców doprowadziliśmy do zawarcia umów kupna-sprzedaży:

-    masowców, kontenerowców, tankowców (w tym bunkierek)
-    statków pasażerskich,
-    statków typu „offshore”,
-    holowników i pchaczy,
-    jednostek budowanych w krajowych stoczniach,
-    statków rybackich,
-    barek,
-    jachtów motorowych i żaglowych,
-    statków przeznaczonych na złom.

Naszą dewizą jest profesjonalna bezpośrednia współpraca z Kupującymi i Sprzedającymi lecz kooperujemy również z innymi światowymi firmami „shipbrokerskimi” oraz podmiotami złomującymi statki.

Przy sprzedaży i kupnie statków cechuje nas dyskrecja. W związku z tym w trosce o anonimowość Klienta sprzedawane za naszym pośrednictwem statki bardzo często nie są umieszczane na naszej stronie internetowej www.shipbroker.pl